Skip to content

Moneyball i product ownership

Scena ze skautami z filmu Moneyball

Scena z filmu Moneyball

Seriously guys, I think we have to remember this is the man. He answers to no one except ownership and God. And he doesn’t have to answer to us. We make suggestions, he makes decisions.

Powyższy cytat pochodzi ze sceny filmu Moneyball, w której grany przez Brada Pitta menedżer klubu Oakland A’s Billy Beane, przedstawia swoją strategię dotyczącą kompletowania drużyny na nadchodzący sezon.

Podczas spotkania ze skautami, osobami zajmującymi się wyszukiwaniem talentów w celach transferowych, kontrowersyjna strategia spotyka się z brakiem zrozumienia i akceptacji, a skauci podważają każdy z wyborów Beane’a. Dopiero zacytowana powyżej wypowiedź jednego ze skautów kończy dyskusję.

W Scrumie to Właściciel Produktu podejmuje ostateczne decyzje dotyczące produktu, bo to on, nie kto inny, odpowiada za produkt. Można na niego wpływać, powinien słuchać sugestii, ale decyzje należą do niego.

Polecam cały film. Postać grana przez Brada Pitta to kwintesencja tego, co kryje się pod pojęciem product ownership.

Categories: Product Owner.

Comment Feed

One Response

  1. FIlm dobry, ale Twoje porównanie jeszcze lepsze. Teraz film nabrał dla mnie nowego znaczenia. Wielkie dzięki.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.